Information
Contact details

Address:

Mrs. Marcela Kordacova
Olbramovicka 705/5
142 00 Prague 4
Czech Republic

 

e-mail: info () pashmina.cz

 

 

 

News

Stole, black

Stole, black

1 425,00 Kč

News

Black shawl

Black shawl

1 695,00 Kč

/

Péče o vlnu

Péče o vlnu je velmi jednoduchá a nezabere mnoho času.

 

Vlněné výrobky můžete svěřit prověřené čistírně, nebo si vyprat sami doma. NIKDY NEPERTE V PRAČCE!

 

Vlnu perte ručně a samostatně ve studené vodě, ideální je teplota do 30 °C, s pracím práškem na jemné prádlo, ideálně přímo na vlnu. Nepoužívejte mýdlo, nebo šampon. Při praní výrobek jen jemně promačkávejte, "nedrhněte" ani nedřete násilím.

Na vymáchání použijte vodu o stejné teplotě, v jaké jste vlnu prali. Sušení je ideální ve vodorovné poloze, nevzniká "lom" od šňůry. Nikdy výrobky neždímejte! Schnutí můžete urychlit zabalením do ručníku a jemným pomačkáním. Nikdy nedávejte schnout na slunce či jakýkoli přímý zdroj tepla.

 

Žehlete, ideálně ještě lehce vlhké, na jednu tečku (do 100 °C), u silnějších kousků můžete žehlit na vyšší teplotu. Teplotu potřebnou na vyžehlení vašeho konkretního kousku vyzkoušejte postupným přidáváním teploty na žehličce - začínejte od teploty nižší! Žehlete po rubové straně.

 

TIP: Vyžehlené šátky a šály věšte na ramínka, jako kalhoty, vytvoří vám méně skladů, než pokud jsou poskládané v poličce.

 

Skvrny je lépe nechat vyčistit v čistírně, případně se s obsluhou čistírny poradit, zda a která skvrna pouští lépe chemickým čištěním, či ručním praním. 

Souhlasím